ORKA İNTERNET TEKNOLOJİLERİ TİC. LTD. ŞTİ.

Şirket Tanıtımı

Orka İnternet Teknolojileri’nin kökleri, 2017'den beri faaliyet gösteren IoTRLab araştırma laboratuvarına dayanmaktadır. Yıllar geçtikçe IoTRLab gelişip yeteneklerini genişletmiş ve sonunda Orka İnternet Teknolojileri'nin öncü bir teknoloji şirketi olarak kurulmasını sağlamıştır.

Orka İnternet Teknolojileri 2022 yılında kurulan teknoloji odaklı bir şirkettir. Merkezi Sakarya Teknokent içerisinde yer almaktadır.

Misyon ve Vizyon

Orka İnternet Teknolojileri olarak misyonumuz, işletmelerin dijital çağda başarılı olmalarını sağlayan yenilikçi teknoloji çözümleri sunmaktır. Şirket olarak hedefimiz verimliliği, üretkenliği ve büyümeyi destekleyen; nesnelerin interneti, gerçek zamanlı konum takibi, ölçeklenebilir web mimarileri, dijital dönüşüm ve büyük veri analitiği gibi alanlarda araştırma geliştirme faaliyetlerini derinleştirmektir. Tüm bu çalışmaları dürüstlük, işbirliği ve sürekli yenilik ilkelerinden taviz vermeden yapabilmek önceliğimizdir.

Orka İnternet Teknolojileri olarak vizyonumuz, ileri teknoloji çözümlerinde küresel bir lider olmak, endüstrileri yeniden tanımlamak ve gerçekleştireceğimiz ar-ge çalışmalarıyla yaşamları iyileştirmektir.

Faaliyet Alanları

Orca İnternet Teknolojileri olarak ana uzmanlık alanlarımız şunlardır:

  • Ölçeklenebilir Web Mimarileri
  • Nesnelerin İnterneti (IoT)
  • Gerçek Zamanlı Konum Takibi
  • Dijital Dönüşüm
  • Büyük Veri Analitiği

Geliştirilen Projeler ve Ürünler

Wordy Well : Sosyal medya platformu.

Clean Data Hub : Endüstriyel ortamdaki ürün bilgilerinin temizlenmesi, zenginleştirilmesi ve ECLASS sınıflarının belirlenmesi için geliştirilen veri yönetim ve web kazıma platformu.

OIoTHub : Üretim tesislerinin görüntülenmesi ve nesnelerin gerçek-zamanlı iç mekan takibi için geliştirilen nesnelerin interneti platformu.

Wound Care Project : Yarası bulunan hastaların uzaktan takibini gerçekleştirilen web tabanlı sağlık destek sistemi.

 

Sayfayı Paylaş :
Web Adresi
Adres
ESENTEPE MAH. AKADEMİYOLU SK. TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGELERİ B BLOK NO: 10 B İÇ KAPI NO: Z05 Serdivan / Sakarya
Business_logo
Sakarya Teknokent ile ilgili daha fazla bilgi almak için
İletişime Geçin