Reynolds İleri Mühendislik, özgün tasarımları, yerlileştirme ve teknolojik kazanım yükümlülüğü projeleri ile sektörde önemli paydaşlar arasındadır. Dışa bağımlılığı azaltmayı, maliyetleri düşürürken verimliliği artırmayı hedefleyen Reynolds İleri Mühendislik, Sakarya Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgelerin`de faaliyetlerini sürdürmektedir.

​Reynolds İleri Mühendislik güçlü akademik kadrosu ile Üniversite-Sanayi işbirliğinde bölgesel bazda etkin rol oynamaktadır. Firma ortakları Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tahsin ENGİN, Doç Dr. Osman Hamdi Mete, Dr. Öğr. Üyesi Ahmet AYDIN ve Arş. Gör. Dr. Mustafa DURMAZ`dan oluşmaktadır.

​Reynolds İleri Mühendislik, firmalara verdiği destekler doğrultusunda ikisi PCT olmak üzere toplamda beş patenti bulunmaktadır. Yapılan geliştirme çalışmaları ile Türkiye`de birçok farklı alanda ithal ikamesi kazandırmıştır. Bu yönleriyle Reynolds İleri Mühendislik, CFD ve Yapısal analiz tabanlı parametrik optimizasyon çalışmalarında yetkinlik kazanılmıştır.

Ürünler

ANSYS Fluent, CFX CFD araçlarını kullanarak ileri düzey optimizasyon metotları ile belirlenen tasarım kısıtları içerisinde en verimli çözüm sunulmaktadır.

Kullanım Alanları
Turbomakinalar Eşanjörler Akım makinaları Akışkanlar mekaniği

REYNOLDS, Sonlu Eleman Analizleri (FEA) tabanlı tasarım ve tasarım geliştirme çalışmalarına başlamış, günümüze kadar savunma sanayi, otomotiv, beyaz eşya, yenilenebilir enerji teknolojileri ve imalat sanayi başta olmak üzere birçok farklı sektöre mühendislik hizmetleri sunmuştur. ANSYS sonlu elemanlar analizini kullanarak mukavemet, titreşim analizleri yapılmış ve tasarım optimizasyonları yürütülmüştür.

Kullanım Alanları
Mekanik ürünlerin statik veya dinamik olan dayanımınının incelenmesi veya dayanıma bağlı tasarım geliştirme çalışmalarında kullanılmaktadır.

REYNOLDS, mühendislik çözümlerindeki uzmanlığı ve deneyimi ile bilinir. FAN/PUMP SELECTOR, fan ve pompa seçimi sürecini kolaylaştırır, enerji verimliliğini artırır ve tasarruf sağlar. Endüstriyel uygulamalarda mükemmel bir performans sunar ve çevresel sürdürülebilirliği destekler.

Kullanım Alanları
Fan ve pompa seçimi veya herhangi bir akışkan makinesinin seçimi, tasarımı üzerine yazılım konfigüre edilebilir.
Sayfayı Paylaş :
Adres
ESENTEPE Mah. AKADEMİYOLU SOK. TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGELERİ B BLOK 10 B / Z05 54100 Serdivan / Sakarya
Business_logo
Sakarya Teknokent ile ilgili daha fazla bilgi almak için
İletişime Geçin