YMTM TEKNOLOJİ SAN. VE TİC. A.Ş.

YMTM Teknoloji, müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda fırçasız elektrik motoru (BLAC ve BLDC), çözücü (resolver) veya eyleyici tasarımı, prototip üretimi ve seri üretim gibi çeşitli konularda özel çözümler sunmaktadır. Müşteri ihtiyaçlarının belirlenmesinden projenin teslim edilmesine kadar olan tasarım, bilgisayar destekli simülasyon, prototip üretimi, prototip motor testleri, tasarım doğrulaması ve raporlama süreçlerini özenle istenen kalite standartlarında gerçekleştirmektedir. Yeni bir tasarımın geliştirilmesi dışında, mevcut bir tasarımın üretim sürecinin iyileştirmesi çalışmaları da YMTM Teknoloji’ nin yürüttüğü faaliyetler arasındadır.

YMTM Teknoloji firması olarak amacımız, hizmetlerimizde “Ar-Ge ve İnovasyon Odaklı Olma” ilkesini esas alarak, gelişmekte olan teknolojiyle müşterilerimizin özel ihtiyaçlarına rekabetçi çözümlerle cevap vererek, ulusal ve uluslararası pazarda müşterilerimizin rakiplerine karşı avantajlı konuma geçmelerine destek olmaktadır.

Ürünler

YMTM Teknoloji olarak geliştirdiğimiz FRM (Çerçevesiz Motor) serisi fırçasız sürekli mıknatıslı senkron motorlar doğrudan sistem gövdesine monte edilme gereksinimi duyulan uygulamalarda çözümler sağlamaktadır. Bu tür motorların en önemli avantajları arasında doğrudan monte edilebilmeleri sayesinde az yer kaplamaları, hafif olmaları ve kompakt tasarımlara olanak sağlamaları gösterilebilir.

Kullanım Alanları
Düşük maliyetleri ile savunma sanayi, robotik ve medikal uygulamalar gibi pozisyon hassasiyeti gerektiren uygulamalarda müşterilere çözüm alternatifleri sunmaktadır.

YMTM Teknoloji olarak geliştirdiğimiz HVT (Yüksek Gerilimli Tork Motorları) serisi fırçasız senkron motorlar, 380V besleme gerilimi ile çalışan, yüksek moment ve düşük hız gerektiren uygulamalar için özel çözümler sağlamaktadır. Özellikle doğrudan sürüş (direct drive) uygulamalarında tercih edilen motorlar geleneksel yöntemlere göre birçok avantaj sağlamaktadır.

Kullanım Alanları
Tork motorlarının kullanıldığı uygulamalarda redüktöre ihtiyaç duyulmadığı için redüktör kaynaklı dişli boşlukları, düşük verim, yüksek bakım maliyeti ve fazla ağırlık gibi problemler ortadan kaldırılmaktadır.

YMTM Teknoloji olarak geliştirdiğimiz ETM (Elektrikli Transfer Aracı Motorları) serisi fırçasız, sürekli mıknatıslı senkron motorlar 48V akü beslemeli elektrikli taşıtlar ve transfer araçları için özel çözümler sağlamaktadır. Araçların ana tahriğinde kullanılabildiği gibi dümenleme amacıyla da kullanılabilmektedirler. Elektrikli taşıtlarda kullanılan standart motorlara göre daha küçük hacim ve daha yüksek güç olanağı sunmaktadırlar.

Kullanım Alanları
Araçların ana tahriğinde kullanılabildiği gibi dümenleme amacıyla da kullanılabilmektedirler.

YMTM Teknoloji olarak geliştirdiğimiz LVS (Düşük Gerilimli Servomotor) serisi fırçasız, sürekli mıknatıslı senkron motorlar 24V akü beslemeli uygulamalar için çözümler sağlamaktadır. LVS serisi motorlar akü beslemeli sistemlerde, yüksek pozisyon hassasiyeti gerektiren uygulamalarda sıkça tercih edilmektedir. LVS serisi motorların başlıca özellikleri: 80mm-140mm arası 4 farklı gövde tipi, 200W-6kW arası 12 farklı güç seçeneği, 0.85Nm-25.5 Nm arası anma momenti aralığı,

Kullanım Alanları
LVS serisi motorlar akü beslemeli sistemlerde, yüksek pozisyon hassasiyeti gerektiren uygulamalarda sıkça tercih edilmektedir.

YMTM Teknoloji olarak geliştirdiğimiz YMR serisi çözücü (resolver) ürün ailesi 2 farklı gövde çapında çözümler sunmaktadır. Savunma sanayinde ve zorlu ortam şartlarındaki endüstriyel uygulamalarda kullanılması amacıyla tasarlanan çözücüler, kullanıcıya yüksek doğrulukta mutlak açı ve hız bilgisini analog olarak vermektedir.

Kullanım Alanları
Savunma sanayinde ve zorlu ortam şartlarındaki endüstriyel uygulamalarda kullanılması amacıyla tasarlanan çözücüler, kullanıcıya yüksek doğrulukta mutlak açı ve hız bilgisini analog olarak vermektedir.

YMTM Teknoloji olarak geliştirdiğimiz EV Serisi (Elektrikli Araç ) Tekerlek Modülleri motor, redüktör ve tekerlek bütünü şeklinde dizayn edilerek, AGV uygulamaları için kullanıcılara sunulmuştur. Her bir modülde 24-48V sürekli mıknatıslı senkron motor bulunmaktadır. Mıknatıslı motor yapısı gereği sağladığı yüksek verimlilikleri sayesinde EV araçlarda iki şarj arası süresinin uzatılmasında fayda sağlanmaktadır.

Kullanım Alanları
AGV uygulamaları için kullanıcılara sunulmuştur.

YMTM Teknoloji olarak geliştirdiğimiz LVT (Düşük Gerilimli Tork Motorları) serisi fırçasız sürekli mıknatıslı senkron motorlar, yüksek moment ve düşük hız gerektiren uygulamalar için özel çözümler sağlamaktadır. Akü (24V) besleme uygulamaları için özel olarak geliştirilen LVT serisi motorlar redüktöre ihtiyaç duymadığı için redüktör kaynaklı dişli boşlukları, düşük verim, yüksek bakım maliyeti ve fazla ağırlık gibi problemleri ortadan kaldırılmaktadır.

Kullanım Alanları
LVT serisi motorlar redüktöre ihtiyaç duymadığı için redüktör kaynaklı dişli boşlukları, düşük verim, yüksek bakım maliyeti ve fazla ağırlık gibi problemleri ortadan kaldırılmaktadır.
Sayfayı Paylaş :
Adres
ESENTEPE Mah. AKADEMİYOLU SOK. TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGELERİ B BLOK 10 B / 107 54050 Serdivan / Sakarya
Business_logo
Sakarya Teknokent ile ilgili daha fazla bilgi almak için
İletişime Geçin